Sylva Janatová 

"Díky hubnutí mi omezili léky snižující hladinu cukru"

 

Jmenuji se Sylva a je mi 68 let. S váhou jsem v průběhu života potíže nemívala, ale s věkem přišlo období, kdy jsem plíživě oproti normálu přibrala 6 kg. Zjišťovala jsem ji, jak zhubnout, hledala články o zdravém hubnutí. Jenže kila se běžně nedařila shodit. Stoupl mi i krevní cukr, trpím mírnou formou diabetu II.typu. Bála jsem se o své zdraví.

 

Rozhodla jsem se oslovit výživové poradce, kteří by k mému případu našli specifické řešení, protože věčně vytížený praktický lékař, kterého z důvodů diabetu pravidelně navštěvuji, nemohl se mnou konkrétní dietu podrobně probírat. Na facebooku jsem našla odkaz na Svět zdraví a již po první konzultaci jsem si uvědomila, co všechno jsem celou dobu dělala špatně.

  

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Došlo mi, že se chybné návyky v životosprávě musely dříve nebo později projevit. Problém spočíval v nedostatečném denním přísunu tekutin. To jsem napravila. Následoval pokus o pravidelnost ve stravování a také vynechání sacharidů, tedy příloh či pečiva, s večerním jídlem.

S trochou cvičení 2x týdně a dodržovaným pitným režimem jsem bez hladu a strádání. Díky na míru vyrobeného jídelníčku na hubnutí jsem za 3 měsíce zhubla z 65,5 kg na 58,7 kg (tj. o 6,8 kg) a tuto váhu bych si ráda zhruba udržela.

S omezení večerních sacharidů a zdravějším rozložením denních dávek potravy jsem dosáhla po laboratorním testu i poklesu hladiny krevního cukru (glykovaný hemoglobin) ze 40 jednotek na 38, což je v toleranci hodnot pro zdravého člověka. V důsledku toho mi diabetolog odebral dosavadní denní dávku léků pro snižování hodnot hladiny cukru v těle. I obvod pasu se viditelně zmenšil z 91 cm na 84cm a obvod boků rovněž poklesl ze 102 na 95 cm. Obojí tedy o 7 cm za 3 měsíce. Není to rychlé hubnutí, ale o to je více zdravé.

 

Jak se cítím teď

Jsem spokojená. Mohu totiž používat svůj oblíbený šatník, který jsem měla před nadváhou. Podstatnější ale pro mě je, že se hubnutí především projevilo pozitivně na mém zdraví. Cítím se pohyblivější, optimističtější, s novým cílem udržet si svoji současnou váhu, hned z několika výše uvedených důvodů. Chce to trochu osobní vůle a radost z úbytku na váze je mohutnou motivací a přínosem dobré nálady pro každého.

 

Každopádně děkuji mojí paní konzultantce za milý a erudovaný přístup ke mně. Uvědomuji si, že bez rady odborníků bych asi těžko přišla na to, co bylo v mých stravovacích návycích zásadně chybné.

Všem budoucím klientům Světa zdraví přeji hodně zdaru a odhodlání dosáhnout vytýčeného cíle. Z mého pohledu se investice do programu „zdravé stravování“ zcela jistě vyplatila.

Díky odborníkům ze Světa zdraví už vím, jak na to!

 

Sylva Janatová

Věk: 68 let

Výška: 156 cm

 

Váha před začátkem programu: 65,5 kg

Váha po skončení programu: 58,7 kg

 

Váhový úbytek: 6,8 kg

 

                         

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616