Salát z pečených paprik                                                       

Rychlá večeře nebo letní svačinka. Z mého pohledu je tento salát vhodný pro zimní sezónu, neboť si ho můžete udělat i v teplé variantě. Milujete grilovanou zeleninu? Pak je salát z pečených červených paprik to pravé právě pro vás :)

 

Suroviny:

červené papriky (nebo kapie)

sůl, pepř

balkánský sýr

bylinky (mě vyhovují např. "Italské" z mlýnku)      

 

Postup:

Červené papriky dobře umyjeme, poskládáme na pekáč. Troubu zapneme na gril na asi 220°C. Pekáč dáme do trouby, pečeme dokud papriky nezčernají. Poté otočíme, takto postupně necháme zčernat celý povrch paprik. Papriky vyndáme, oloupeme tak, aby nezbyly na povrchu slupky. Odstraníme z nich semínka. Pokrájíme je, stejně tak jako balkánský sýr. Společně smícháme nakrájené papriky i balkán v misce, dochutíme bylinkami, solí, pepřem. Skvěle chutná s kouskem celozrnné bagety.

  

 

 

 

Cuketkový salát

Jako dítě jsem cukety nesnášela, dnes je miluji. Samozřejmě mám nejraději ty ze zahrádky. Nepohrdnu ale ani cuketami z farmářských trhů. Nejběžnější způsob úpravy cuket je upečení nebo ugrilovaní. Cukety se můžou zpracovat ale i čerstvé. Sama jsem nevěřila, jak dobré mouhou takhle být. 

 

Suroviny:

menší cuketky

olivový olej

sůl, pepř

citrón

chilli paprička

 

Postup:  

Cukety omyjeme. Odkrojíme ze všech cuket oba konce. Vezmeme škrabku na brambory a uděláme z celých cuket plátky. Dáme do misky, osolíme a promícháme. Necháme pět minut odstát. Dochutíme čertsvě umletým pepřem, olivovým olejem a citrónem. Chilli papričky omyjeme, odsemeníme a nakrájíme na co nejdrobnější kousky. Přidáme do salátu. 

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616