Petra Bokorová

"Nikdy mi nebylo lépe, hubnutí je fajn"

 

Celé dětství jsem patřila mezi ty větší děti. Byla jsem na svůj věk dost vysoká, ale také oplácaná. Zlom přišel během letních prázdnin ve čtrnácti letech, kdy jsem rychle vytáhla. Ne však nadlouho. Během střední školy jsem pravidelné sportování vyměnila za první přivýdělky ke studii. Vedlejší efekt na sebe nenechal dlouho čekat. Hubenější období se střídala s těma oplácanějšíma, ale mně vlastně moc nevadilo. Byla jsem na sebe zvyklá, stejně jako mé okolí. Odjakživa jsem byla smířená s tím, že vychrtlina ze mě nikdy nebude.

 

Na vysokou školu jsem již nastupovala s tím, že hubenější být prostě nemůžu. I přes každodenní studium a práci jsem byla zvyklá jíst pravidelně a také pravidelně sportovat, ale moje váha stále rostla nahoru. Postupem času jsem svůj šatník doplňovala o větší a větší velikosti. Nicméně jsem se sebou byla stále poměrně spokojená. Kynutí mého těla přicházelo pozvolně, nevnímala jsem to ani já, ani mé okolí, hubnutí jsem neřešila.

O tom, že bych se měla zajímat, jak zhubnout, jsem začala poprvé uvažovat před rokem a půl. Najednou mi totiž už všechno oblečení v mém šatníku bylo malé. Už mně unavovalo, že nové kousky si vždy musím koupit větší. A navíc vybírat si oblečení v obchodech v oddělení XL není žádné ženě příjemné. Hubnutí bylo nedokladné.

Začala jsem si více hlídat to, co jím, a v posilovně jsem byla třikrát týdně. Má váha však stále stoupala pomalu vzhůru. V ten moment jsem si uvědomila, že sama to nezvládnu. Na internetu jsem si prošla všechny dostupné výživové poradny a vybrala si Svět zdraví. Již jsem byla rozhodnutá, že jednou to udělám, jen jsem čekala na poslední popostrčení. To nastalo na dlouhé exotické měsíční dovolené v prosinci 2014.

Po lednovém návratu domů jsem zjistila, že mám dvě stě fotografií z krásné dovolené, které nemohu nikomu ukázat, protože jsem na nich prostě obří! Nikdy jsem si toho na sobě nevšimla, až na fotkách. V ten moment jsem do pobočky Svět zdraví na Praze 6 okamžitě zavolala. Začala tak moje roční spolupráce s nutriční specialistkou paní Kulhánkovou.

 

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Paní Kulhánková mi vysvětlila, co jíst a jak zvolit správný pohyb. Protože jsem již byla na pravidelnou stravu i sportování zvyklá, můj život se vlastně ani zásadně nezměnil. Rozhodně nemůžu říct, že bych se nějak trápila nebo se do toho musela nutit. Změna životního stylu pro mě byla zcela něco přirozeného. Dnes je to již prostě součástí mě.

 

Jak se cítím teď

Po roce práce vypadám tak jako nikdy předtím. Jsem se sebou zcela spokojená a plná sebevědomí. Nyní už vím, že v životě dokážu naprosto cokoliv, co budu. A své hrůzostrašně fotky z dovolené? Ty mám nyní vystavené na ledničce, jako svou životní motivaci!

  

Petra Bokorová

Věk: 27 let

Výška: 176 cm

 

Váha před začátkem programu: 103,4 kg

Váha po skončení programu: 80 kg

 

Váhový úbytek: 23,4 kg

 

            

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616