Michal Šťastný

"Už mám zase do stovky daleko"

 

Před 4 lety jsem díky tvrdé dietě zhubnul na 93 kilo. Několik let se mi dařilo hmotnost udržovat, jenže pak jsem na sobě poprvé od mého úspěchu začal pozorovat, jak se váha pomalu posouvá směrem vzhůru. Myslel jsem si, že to nějak zvládnu sám, jen co seberu dost sil a patřičnou motivaci, jak zhubnout. To byla ale chyba. Najednou se váha vyšplhala na 104,7 kg a já jsem stále nevěděl, jak to zastavit. S hubnutím se muselo začít nejlíp hned.

 

Změním svůj životní styl, ale raději si nechám poradit od nutričních specialistů, napadlo mě. Kousek od nás je nová pobočka výživového poradenství Svět Zdraví 4LIFE, tak to vyzkouším. Podíval jsem se na internet a docela mne zaujali racionálním přístupem. Jsem sice v téhle oblasti trochu skeptik (šarlatánů je v našich krajích dost, že?), ale za jednu návštěvu nic nedám.

 

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Úvod byl rozumný, i když byl ve mně stále červíček pochybností. Naštěstí jsme skutečně začali s analýzou stravy a životního stylu a postupem času se moje pochybnosti ztratily. Dostal jsem jídelníček na hubnutí šitý na míru.

Ač jsem rád, že jsem se zase dostal na 93 kg, které jsem měl před čtyřmi lety, není pro mě po půl roce „terapie“ nejdůležitější úbytek váhy o 11 kilo, ale změna životního stylu. Už mi přijde přirozené, že se najím v klidu, pravidelně a nemusím vždycky dojíst všechno, co přede mne postaví. Dále jsem si zvykl vypít denně alespoň 2,5 litru tekutin, což mi připadalo zpočátku naprosto nemožné. A neméně důležité je, že to není jen o utahování opasku, ale že si jej občas, i když s mírou, mohu povolit. S jiným životním stylem jde hubnutí samo.

 

Jak se cítím teď

Mám jídlo rád a daleko lépe se krotím, když vím, že si občas mohu dát i můj oblíbený zmrzlinový pohár - třeba místo svačiny nebo oběda. Je to sice jen maximálně 2 x za měsíc, ale stačí to, protože pak necítím svíravý pocit v útrobách, když vidím pěkně připravené menu, které mne tak láká. Jednou za čas si ho dám, a to tehdy, když mám pocit, že na něj tenhle měsíc přišla řada.

Samozřejmě je důležité doplnit pozměněné stravovací návyky 2-3 x týdně hodinkou nebo dvěma aktivního pohybu. To pro mě při sedavém zaměstnání (znáte to, meetingy, počítač a večer k tomu televize) byla také podstatná změna. Není potřeba hned lézt na skály nebo ujet 100 km na kole. Stačí ostrá hodinová procházka, anebo si sednout k  televizi (když je tam něco tak důležitého) na rotoped a pořádně se zapotit.

A co je pro mě hodně důležité, je to, že už zase běhám do schodů, což není jen záležitost váhy, ale i jiného pohledu na svět. Hlava a tělo - to jsou spojité nádoby a já si to uvědomuji čím dál tím víc.

 

Michal Šťastný

Věk: 53 let

Výška: 173 cm

 

Váha před začátkem programu: 104,7 kg

Váha po skončení programu: 93,7 kg

 

Váhový úbytek: 11 kg

 

    Michal Šťastný - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdravá 4LIFE - Praha 6 Dejvice  Michal Šťastný - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví 4LIFE - Praha 6 Dejvice

 

 

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616