Lenka Podlešáková

"Touha shodit jen pár kil pro radost"

  

Můj příběh je asi trochu jiný než příběh většiny klientek Světa zdraví. Ač jsem doslova požitkář a miluji dobré jídlo, nikdy jsem netrpěla nadváhou. Po prvním těhotenství jsem do 18 měsíců shodila většinu z nabraných kil a navíc jsem si nosila sotva 2 kila. Po druhém těhotenství mi už zůstala kila 3 a během čtyř let se ještě asi 3 kila postupně přidala. Ač bylo mé BMI stále v normě – popravdě na horní hranici - cítila jsem, že by mi 5 – 6 kilo dolů udělalo radost. Také jsem nechtěla každý další rok plíživě přibírat další kilo. Rozhodla jsem se využít výživové poradenství.

 

Znám se nejlépe a vím, že jsem typickým zastáncem názoru: ,,co je zdravé, není dobré“. Můj typický jídelníček představuje vepřová krkovice a hory bílého pečiva a chleba k čemukoli a kdykoli. Sladkého se nepřejídám, stačí mi dva čtverečky čokolády a ne celá tabulka, ale téměř každý bych něco sladkého během dne v mém jídelníčku našla.

 

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Do světa zdraví jsem přišla s 68 kily při výšce 168 cm a měla plán shodit 5 – 6 kg. Překvapilo mě, že již po prvním sezení a úpravě jídelníčku mělo mé snažení efekt. Opravdu jsem to nečekala - úbytek tří kil do měsíce. Přiznávám, že jsem se předem bála jakékoli změny jídelníčku, nicméně dietní recepty na hubnutí opravdu zafungovaly a navíc byly chutné.

Má výživová poradkyně mi po důkladné analýze potvrdila, že jsem ,,masožravý“ typ, a dala mi přehled doporučených a zakázaných potravin a spoustu dalších informací včetně vzorového jídelníčku. Nejen krkovice, ale veškerého vepřového masa, které dosud tvořilo převahu v mé stravě, jsem se vzdala. Stejně tak i velkého množství bílého pečiva, chleba a ujídání sladkostí. To jsem nahradila krůtím v desítkách skvělých variant, knackebroty a tmavým pečivem. Sladké mi víceméně přestalo chybět, zobnu si jen občas. Na nový jídelníček na hubnutí, mnou upravený tak, aby mi vyhovoval bez potřeby ho porušovat, jsem si zvykla velmi rychle. Opravdu jím, co mi chutná.

 

Jak se cítím teď

Po třech měsících mám dole přesně 7 kilo a cítím se dobře. Protože jsem se nikdy nevzdala naděje, že  mi nabraná kila nezůstanou a nechala si oblíbené kousky oblečení, vrátila jsem se do některých kalhot a úzkých triček, které jsem nosila před prvním těhotenstvím. Málokdo v mém okolí si nevšiml a pozitivně neokomentoval pozitivní změnu. Protože s jídlem roste chuť, sama sebe se snažím motivovat ke shození posledního kila k metě 60 kg a jsem sama zvědavá, jak budu zvládat si vybojovanou váhu udržet. Nejsem úplně disciplinovaná a občas zhřeším, ale už přesně vím, jak a co jíst, abych případné výkyvy ve váze zvládla ihned, nezačala opět plíživě kynout a nemusela řešit, jak zhubnout.

 

Lenka Podlešáková

Věk: 39 let
Výška: 168 cm

 

Váha před začátkem programu: 68 kg
Váha po skončení programu: 61 kg

 

Váhový úbytek: 7 kg

 

         

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616