Jiří Malík

"Jak přijít o titul do-cent"

 

S odchodem do důchodu jsem měl konečně čas se věnovat mé zálibě - sportování. Hraji fotbal, tenis, jezdím na kole, v zimě na lyžích a pravidelně chodím plavat. Víc sportovat jsem už nemohl. Neměl jsem ani pocit, že bych se přejídal. Nicméně jsem začal přibírat na váze.

 

Měřím 171 cm a za 4 roky v důchodu mě kamarádi začali nazývat „do-cent“  (100 kg). Cítil jsem se těžký, potil jsem se a se stoupajícími kily mi stoupal i tlak, cukr a cholesterol. Zdraví nebylo nic moc.

Navštívil jsem 2 výživové poradkyně, ale bohužel jejich hlavním cílem byl prodej preparátů, všelijakých prášků na hubnutí. To není nic pro mě. Proto jsem to zkusil sám. Jako pragmatickému člověku mi bylo hned jasné, jak zhubnout, jak s přebytečnými kily zatočit. Vždyť na tom nemůže být nic těžkého – vyšší výdej energií než příjem. Dokážete si domyslet výsledek – nedařilo se.

Když moje manželka viděla pořad v TV „Sama doma“, kde byl rozhovor s nutriční terapeutkou ze Světa zdraví, přemluvila mě, ať to ještě jednou zkusím. Souhlasil jsem, ale řekl jsem, že je to naposledy, že nikdo ze mě nebude tahat peníze pro nic za nic.

 

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Při návštěvě poradny Svět zdraví na mě zapůsobil nejen profesionální, ale i osobní přístup. Jejich technické vybavení mě příjemně překvapilo. Prvním krokem nutriční terapeutky byla diagnostika obsahu tuků, svaloviny a vody v těle. Po rozhovoru o zdraví, životním stylu a mých stravovacích návycích mi byly navrženy cíle a kroky k získání ideální váhy včetně jídelníčku. Pravidelná docházka na kontroly mě nutí, abych stanovené kroky dodržoval – někdy se však nedaří.

Upsal jsem se na 6 měsíců s cílovou váhou 85 kg, kterou sice ještě nemám, ale vzhledem k tomu, že jsem teprve v polovině cesty a po 3 měsících jsem zhubl 8 kg (nyní 91 kg), věřím, že po dalších 3 měsících nebude 85 kg pouhým snem.

 

Jak se cítím teď

Není to sice úplně jednoduché, ale cítím se lépe. Navíc si musí kamarádi najít ke vtipům jiný objekt, protože ze mě bude „hubeňour“.

  

Jiří Malík

Věk: 68 let

Výška: 171 cm

  

Váha před začátkem programu: 100,9 kg

Váha po skončení programu: 91,3 kg

  

Váhový úbytek: 9,6 kg

  

             

  

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616