Jaroslava Ryšavá

"Získala jsem zase chuť vrátit se aktivněji do života"

 

Přibývala mi léta i nechtěné kilogramy. Když mi bylo rovných 71 let, rozhodla jsem se tohle nechtěné pravidlo změnit. Léta mi nikdo nezastaví, ale váhu bych mohla mít alespoň trochu ve svých rukou!

 

Nikdy jsem nepatřila k peciválům. V mládí jsem dokonce dělala gymnastiku, cvičila v Sokole a v pozdější době si nedovedla představit svůj každodenní pohyb bez kola. V důchodu ale přišla nehoda, zůstala jsem bez manžela a po dlouhém léčení mi k chůzi musí doživotně pomáhat dvě hole. A tak se mi na pohyb bohatý život od základu změnil. Pochopitelně začala přibývat i kila -  pomalu, plíživě, ale byla neustále se mnou. To zná určitě kdekdo. Nejdřív trochu šponují kalhoty, pak to člověk nevydrží a koupí nové o kousek větší. Pokud jde o stravu, když člověk zůstane sám, občas jídlem zažene smutnou náladu, nemusí se přece před nikým omezovat.

Naštěstí mám kolem sebe rodinu, která mě kritickým okem sledovala a viděla, že takhle to dál nepůjde, že musím začít hubnout. Zvládnout nadbytná kila mi dávalo pořádně zabrat. Jedna z dcer se o mých problémech zmínila před kolegyní v práci, a protože její manžel úspěšně řešil podobný problém s nadbytečnými kily za asistence výživové poradkyně, hned mě do stejné poradny objednala. A tak začala moje cesta k úplně jiným stravovacím návykům.

Dávno jsem věděla, že málo piju, jen jsem si s tím nikdy nelámala hlavu. Díky radám odbornice jsem objevila potraviny, o kterých jsem neměla ani ponětí a netušila jsem, jak úžasně mohou chutnat. Tak se začaly měnit mé návyky.

 

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Při prvním setkání s mou milou výživovou poradkyní jsem nahlas vyslovila přání mít na konci naší spolupráce o celých 10 kilogramů míň. Cesta nebyla hlavně na začátku nejsnazší, ale kilogramy ubývaly. Já si každý den vařila a stále vařím výborná jídla podle dietních receptů na hubnutí.

 

Jak se cítím teď

Během celého půl roku spolupráce jsem svého rozhodnutí nikdy nelitovala, protože mě nejen zbavilo nechtěných kilogramů, ale vrátilo mi zase chuť pustit se aktivněji do života. Život sice nezačíná v sedmdesáti, ale rozhodně se dá i v tomhle věku s radostí změnit. A za to vděčím Světu zdraví 4LIFE - Dejvice a specialistce Kristýně Báčové, DiS.        

                                                              

Jaroslava Ryšavá

Věk: 70 let

Výška: 162 cm

 

Váha před začátkem programu: 93,9 kg

Váha po skončení programu: 83,3 kg

 

Váhový úbytek: 10,6 kg

 

    

  

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616