Jana Novotná

"Splnila jsem si sen díky tomu, že jsem zhubla"

 

Jednoho dne jsem si stoupla na váhu a řekla si: „To už je vážně moc!“ Po nečekaných komplikacích spojených s operací žlučníku, kdy jsem zůstala ležet dva měsíce v nemocnici, následovala dlouhá domácí rekonvalescence a poté další zdravotní komplikace. Moje zdraví bylo pryč. Najednou z toho byl rok, kdy jsem měla omezeny téměř všechny pohybové aktivity, a kila šla stále jen nahoru.

 

Dříve jsem jezdila na kole. Najednou jsem, ale měla pocit,  že se sotva hýbu, že mě unaví i cesta pěšky z práce nebo dobíhání autobusu. Když mě napadlo, že si udělám výlet na kole, bála jsem se, že už neujedu to, co dříve. Plánovala jsem raději jen krátké trasy. Jenže jsem se rozhodla to změnit!

Řekla jsem si, že to sama asi nezvládnu. Proto jsem na doporučení známé navštívila centrum Svět zdraví.

 

Jak zhubnout aneb Co mi přinesla návštěva Světa zdraví

Měla jsem trochu obavy, že mi předepíší jídelníček na hubnutí plný potravin, které nejím. Ale moje výživová poradkyně mi dala spoustu dobrých rad, jak tyto potraviny nahradit potravinami podobnými, které byly pro mne přijatelné. Díky pravidelným konzultacím s mou dietní poradkyní v centru Světa zdraví a také mému úsilí šla kila dolů.

 

Jak se cítím teď

Dnes se cítím daleko lépe. Mám o 13 kilogramů méně a k tomu skvělý pocit ze sebe sama. Chodím každý den pešky z práce a už mě to neunavuje. Mám najednou více energie i sil, třeba na dovádění s vnoučaty.

Když plánuji výlet na kole, neděsí mne myšlenka, zda to ujedu, zda mé zdraví vydrží, ale naopak si vytyčuji nové cíle. Díky tomu, že jsem společně se Světem zdraví dokázala zhubnout, jsem si splnila jeden ze svých snů – ve svých 58 letech jsem konečně ujela na kole 100 km v jeden den.

 

Byl to úžasný pocit. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla se sebou něco udělat a vybrala si k tomu centrum Svět zdraví. Díky vstřícnosti, laskavému přístupu a hlavně pochopení mé dietní poradkyně ve Světě zdraví zjitila, jak zhubnout a získat tak novou energii do života, spokojenost se sebou sama a pocit, že ve svých 58 letech ještě můžu žít aktivní život. Nikdy totiž není pozdě na změnu, nikdy není pozdě začít hubnout.

 

Jana Novotná

Věk: 57 let

Výška: 156 cm

 

Váha před začátkem programu: 83,3 kg

Váha po skončení programu: 68,9 kg

 

Váhový úbytek: 14,4 kg

  

       

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616