Jana Fafejtová

 

Celý život se vlastně hlídám

Celý život se vlastně hlídám, někdy víc úspěšně, někdy méně. Teď když už jsem ve věku, o kterém lze mluvit výhradně jen v rodině anebo s anglickou královnou to váhové hlídání už moc účinné nebylo a tak jsem před několika roky kapitulovala. Pak jsem se zase nějak vzchopila a vyhledala jsem pomoc u odborníka – postupně dokonce u dvou odborných výživových center.  V prvním případě mi odborné návštěvy a jejich program pomohl, v druhém se žádné pozitivum nedostavilo a opravdu jsem nic nešidila. Pak v mém životě přišla ještě jedna rána a tou byla srdeční arytmie s léky, které denně užívám a u kterých se pečlivě musí hlídat přísun zeleniny. Nakonec jsem přece jenom nekapitulovala a seznámila se na webových stránkách s možnostmi Světa zdraví a ono to tam pro mne nakonec začalo zázračně fungovat i s těmi omezujícími léky. Respektovala jsem vše, co mi nabídli – uzpůsobila jsem své jídlo podle jejich jídelníčků, začala jsem dodržovat malé porce pětkrát denně, dopřála jsem si i zeleninu v jimi doporučených druzích, které moje léky respektovaly.

 

Věděla jsem , že mě arytmie  omezuje v možnosti tělocviku, ale zvládám chůzi, snažím se o ni každý alespoň druhý den – vybírám si příjemné lokality jako Šárku nebo Hvězdu – vracím se domů v dobrém psychickém stavu. Pro případ špatného počasí jsem si koupila rotoped, každý den se na mne v pokoji usmívá a čeká na své deštivé dny. Mívám i docela zdařilé malé radosti jako například, že jsou mi už velké konfekční velikosti typu „L“.  Umím si udělat i radost tím, že si nějaké „zakázané“ dobrůtky vymyslím tak, že se nikterak neprohřešuji proti doporučené stravě. Už jste si někdy udělali nanuky z jogurtu, trochou ovesných vloček a ovocem?  Už jste zjistili, že když si dáte zamrazit jogurt s hroznovými kuličkami, že výsledek pak chutná sladce, jako byste to celé osladili cukrem?                     

                 

Moje docházení do Světa zdraví považuji nejenom za léčebný cíl, ale i tak trochu za společenskou událost podbarvenou nejenom profesionalitou tamějších odborníků, ale i jejich přátelskou snahou opravdově pomoci. A když k se k tomu přidá osobní předsevzetí, tak to nakonec musí fungovat!

 

Jana Fafejtová

Věk: 77 let

Výška: 165 cm

  

Váha před začátkem programu: 80 kg

Váha po skončení programu: 74,7 kg

  

Váhový úbytek: 5,3 kg

 

   

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616