Polentová pizza

Jednoduchá polentová pizza. Nejedná se mi o snahu nahradit nezdravou pizzu zdravější verzí. Spíše toto jídlo připomíná tu nezdravější svým tvarem a způsobem přípravy. Je to efektivní upečení hlavního jídla, které je z kvalitních surovin, zasytí na delší dobu, a přitom je lehké. Doporučuji dělat jen takové množství jaké hned sníte, ohřívaná nikdy není tak dobrá. Pro jednu osobu zhruba 50g polenty v syrovém stavu. Na vrch pizzy si samozřejmě můžete dát i jiné suroviny než uvádím, doporučuji ale zanechat kvalitní rajčata a mozarelu. 

  

Suroviny:

polenta

rajčata                                                 

cuketa

černé olivy

nízkotučná mozarela

sůl, pepř, sušené oregano

 

Postup:

Polentu povaříme a za stálého míchání dokud nezhoustne do kaše, osolíme a promícháme.           Rozetřeme do tvaru pizzy na pečící papír. Posypeme oregánem (můžeme postrouhat parmazánem). Na vrch pizzy klademe nejprve rajčata nakrájená na malé kousky. Poté na kostičky nakrájenou cuketu, olivy. Navrch dáme rukou natrhanou mozarelu. Pečeme dokud zelenina trochu nepovadne a mozarela se nerozteče. Ideální podávání k obědu s letním listovým salátem s vinegarem. 

  

   

 

 

Qouina se zeleninou a černým sezamem

Qouina neboli merlík chilský je potravina vysoce bohatá na vitamíny skupiny B. Navíc neobsahuje lepek, tudíž je vhodná i pro celiaky. Velice vhodná pro lidi, kteří se snaží zhubnout nebo mají problémy s trávením. 

 

Suroviny

qouina (světlá)

černý sezam

mrkev

brokolice

krůtí maso (příp. kuřecí)

med

sójová omáčka

 

Postup

Qouinu uvaříme podle návodu do měkka. Vaří se stejně jako rýže. Na pánvi na troše ghí orestujeme masíčko do křupava. Přihodíme očištěnou, pokrájenou zeleninu a restujeme. Až vidíme že je hotovo přihodíme dvě lžíce sezamu a zakápneme medem a sójovou omáčkou. Na závěr promícháme s qouinou a servírujeme. 

 

 

 

 

  

Rychlý kontakt

  

734 363 616

 

praha.dejvice@svet-zdravi.cz

 

V.P.Čkalova 26, Praha 6

    
 
 Zdravé hubnutí
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

K. Báčová, Dis.
V.P.Čkalova 26
Praha 6 (Dejvice)
734 363 616